Från garaget tar du hissen hela vägen upp till våning fem där du välkomnas in i denna trea. Innanför dörren placeras dina fötter på ett fint parkettgolv i ekutförande vilket är genomgående för hela bostaden. I hallen finns avhängningsmöjligheter och dessutom – din alldeles egna klädkammare. Vilken dröm!
Hallen leder oss mot köket som ligger med en öppen och social planlösning mot sällskapsrummet. Vita skåpsluckor från Marbodal sällskapas av ett vitt kakel. Snyggt, stilrent och gott om skåpsförvaring och arbetsyta. Den maskinella utrustningen består av hel kyl och frys, diskmaskin, integrerad micro, fläkt, ugn, samt spis med induktionshäll. Här finns även en matplats med bord för 6-8 personer med härlig utsikt. Helt klart fördelaktigt med denna moderna planlösning!
Sällskapsrummet har plats för TV, soffa och hyllor. Bostadens hörnläge innebär fönster på två håll och de stora fönsterpartierna skänker rummet ett otroligt fint ljusinsläpp. Möbleringsmöjligheterna är många men en smart lösning är att sätta din TV mot den mindre köksväggen. Härifrån finns även utgång till den stora, och numera även inglasade balkongen, med sol från eftermiddagen fram till kvällen. Precis så som man vill ha det!
Till väster från hallen hittar du två väl tilltagna sovrum, båda med skjutgarderob som sträcker sig längs ena väggen. Här finns plats för dubbelsäng i båda rummen samt extra förvaringsmöbler.
Det helkaklade och smakfulla badrummet nås från hallen. Stilrent och modernt med vitt kakel på väggarna och svartpå golvet. Färger som faller alla i smak. Dusch med vikbara duschväggar, toalett samt tvättställ med undersittande förvaring. I duschrummet finns tvättmaskin och torktumlare under arbetsbänk med överskåp.
– detta är vardagslyx när det är som bäst!
Driftkostnaderna är uppskattade.